contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

16 M. R. Štefánika
Martin, Žilinský kraj, 036 01
Slovakia

+421918287449

Tanečná škola pre všetkých. Vitajte v tanečnej škole PegaFun Dance Group. Sme tanečná škola, ktorá sa zameriava na tanečné štýly spoločenského a moderného tanca. Naša škola je vhodná pre všetky vekové kategórie od tých najmenších až po tých najstarších. Ponúkame Vám pravidelné tanečné kurzy a krúžky počas celého roka, mesačné rýchlokurzy, stredoškolské kurzy, svadobné lekcie, individuálne lekcie, latino pre ženy, kurzy pre dospelých, kurzy Pole Dance Martin. Súčasťou školy je fitness zóna FitArea Pegafun. Veríme, že si z našej ponuky vyberiete.

PEGAFUN Blog

Pegafun BLOG, je blog o všetkom, čomu sa venujeme, a o veciach čo zaujímajú Vás

POLE FITNESS KIDS - zvyšuje sebavedomie, zbavuje stresu

Ivan Martinec

POLE FITNESS KIDS, nie je len akrobacia na tyči, je to tréning o vzájomnej dôvere, o preverovaní vlastných hraníc, o pokorení strachu, chcete vedieť viac, čítajte dnes blog n atému práve tohto zaujímavého tréningového programu.

ako to prebieha?

Naše hodiny navštevujú hlavne deti, ktoré za sebou nemajú žiadnu pohybovú prípravu, je na nás aby sme im dali správne základy a preto sa im vzhľadom na náročnosť poledance snažíme každú hodinu pripraviť tak, aby sa zabávali a zabudli že vlastne cvičia.

Každý tréning začíname poriadnym zahriatím, skáčeme beháme po celej sále, hráme sa na žaby, zlodejov, učíme deti robiť kotrmelce, otočky  alebo stojky. Cvičíme samostatne, vo dvojiciach alebo sa hráme skupinové hry. Zoznamujeme deti so všetkými dostupnými pomôckami od švihadla rebríku  cez lopty, malé činky a samozrejme  u našich deciek najobľúbenejšiou pomôckou BOSU - balance trainer. Bosu je u nás kráľovná s ktorou by dokázali cvičiť celú hodiny. Po každom rozohriatí nasleduje poriadne ponaťahovanie, keďže najviac namáhanou časťou sú ramenné kĺby, venujeme im pri rozcvičke obrovskú pozornosť.

 Po rozcvičení nasleduje samotná práca s tyčou, ktorá vždy začína najprv šplhom a pokračuje otočkami, gymnastickými prvkami a baletnými pózami. Jedná sa o komplex cvičení, pri ktorom si deti precvičia všetky svaly, upevnia postavenie, ;rozsah a držanie tela.

čo im polefitness prináša?

Zvyšuje kondíciu
zlepšuje flexibilitu a koordináciu
posilňuje hlboký stabilizačný systém
zlepšuje orientáciu v priestore.

 Učí ich byť zodpovedné

-         Zodpovedné k sebe samým, učia sa pripraviť na samotné cvičenie,  aby ich telo netrpelo a neublížili si

-        zodpovedné za kamarátov, s ktorými občas trénujú vo dvojiciach,alebo v teamoch, a pomáhajú si tak pri strečingu

-  Po každom tréningu si po sebe musia utrieť tyč a upratať cvičebný priestor, tak aby bol pripravený pre ďalšiu skupinu detí.

-          Deťom ktoré sú u nás už dlhšie, niekedy zveríme záverečný strečing, čo im dáva nielen pocit zodpovednosti, ale aj dôležitosti.

 Učí ich spolu vychádzať, komunikovať, byť ohľaduplné a pomáhať si

-          Pri interakčných skupinových hrách

-          V rámci rozcvičiek cvičíme aj vo dvojiciach, ktoré sa v priebehu cvičenia menia, takže cvičia aj silnejšie dievčatá s tými, ktoré napríklad len začínajú-. To znamená že sa často musia dohodnúť kedy s otočkou začnú aby šli naraz, ak jednej otočka nejde tak jej s ňou pomôcť  a byť trpezlivé kým ju spolu zvládnu.

-         Navzájom sa povzbudzovať a motivovať nie len na tréningu ale aj pri spoločných vystúpeniach                                                                                                                                                   

Zvyšuje kondičku a vytrvalosť

-          To sa prejaví hlavne na telesnej výchove, odkiaľ nosia samé jednotky. cviky, ktoré sa pred tým nedali zvládnuť a boli úplným tabu a nočnou morou dnes zvládajú ako špičkoví atleti - či už sú to zhyby alebo samotný šplh pri ktorom máme nový školský rekord – 7m za 4 sekundy a to je obrovský výkon.

 Zlepšuje dievčatám ich sebavedomie

-          Ten pocit keď zvládnete zložitý prvok je na nezaplatenie.

-          Poď, to dáš, neboj sa, zvládneš to sú u nás rovnako pravidelné ako super, vynikajúco, zvládla si to krásne

-         ako nám sami povedali, keď sme sa pýtali na ich postrehy z polefitness, čo im dáva a, v čom im polefitness pomáha
” všimli sme si na sebe, že odkedy chodíme na poledance sme šťastnejšie, cítime sa lepšie -  ľahšie zvládame stresové situácie, ktoré sme predtým nevedeli zvládnuť, naučili sme sa neposudzovať, ale pomáhať slabším a dôverovať si, zistili, sme že máme silu,o ktorej sme predtým ani nevedeli.

- v neposlednom rade si dôverujú a sú z nich na krúžku ozajstné priateľky

Predsudky sú preč

detské telo je vo vývoji, nie všetci vyzeráme rovnako a máme rovnaký rozsah, my v našom krúžku už sme sa naučili, že ak má niekto kilečko naviac, alebo trošku bruško neznamená to, že niečo nedokáže, naopak, je to krúžok pre všetkých, bez ohľadu na vek, výšku, či váhu, lebo podctivou prácou výsledky deťom prináša.

Trápi sa Vaše dieťa s flexibilitou, chybným držaním tela, skoliózou, či slabým stredom tela, toto je tiež cesta, pridajte sa k nám

 

 

49896210_1174050106083264_7651679761915183104_n.jpg