contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

16 M. R. Štefánika
Martin, Žilinský kraj, 036 01
Slovakia

+421918287449

Tanečná škola pre všetkých. Vitajte v tanečnej škole PegaFun Dance Group. Sme tanečná škola, ktorá sa zameriava na tanečné štýly spoločenského a moderného tanca. Naša škola je vhodná pre všetky vekové kategórie od tých najmenších až po tých najstarších. Ponúkame Vám pravidelné tanečné kurzy a krúžky počas celého roka, mesačné rýchlokurzy, stredoškolské kurzy, svadobné lekcie, individuálne lekcie, latino pre ženy, kurzy pre dospelých, kurzy Pole Dance Martin. Súčasťou školy je fitness zóna FitArea Pegafun. Veríme, že si z našej ponuky vyberiete.

PEGAFUN Blog

Pegafun BLOG, je blog o všetkom, čomu sa venujeme, a o veciach čo zaujímajú Vás

SM SYSTÉM, zázračný program cvičenia, ktorý naozaj pomáha

Ivan Martinec

SM SYSTÉM ZÁZRAČNÉ CVIČENIE PROTI BOLESTIAM

Trápia aj Vás bolesti chrbtice, či bedrových kĺbov? O tom, že cvičenie pomáha už vieme asi všetci, ale čo cvičiť  a ako si vybrať správne ,aby sme si naozaj uľavili ?
Sm systém, naozaj revolučný systém účinných cvikov.

Vyše 30 rokov ho vyvíja MUDr. Smíšek. Cvičenie je nenáročné, vhodné pre všetky vekové kategórie. Vedeli ste, že je to jediný cvičebný systém, ktorý má na RTG snímkoch potvrdenú účinnosť napr. pri liečbe hernie disku?

SM-systém tvorí komplexný systém starostlivosti o pohybový aparát človeka. Je to špeciálne cvičenie, ktoré pomáha stabilizovať a mobilizovať naše telo (odtiaľto aj názov cvičenia). Pomáha pri liečbe bolesti krížov,  bolestí chrbtice, skoliózy, hernií disku, pri posunoch stavca a medzistavcovej platničky a pri mnohých iných problémoch. Preventívne pôsobí proti vzniku ochorení chrbtice, ale napomáha aj k správnemu fungovaniu celého pohybového aparátu.

Hlavné výhody sú jednoduchosť , komplexnosť systému, funkčnosť pohybu a rýchly nástup pozitívnych účinkov. Je to súbor cvikov, ktoré sú založené na aktivácii svalových špirál. Pri pohybe sa svaly reťazia, nadväzujú jeden na druhý a týmto spôsobom sťahujú obvod tela, vyrovnávajú chrbticu do stredovej línie a vytvárajú silu nahor. Špirály sa správajú ako keby sme si obliekli korzet - obopnú nás, stlačia, nútia nás narásť do výšky a tým sa naša chrbtica natiahne smerom hore.

Nesprávne držanie tela dostáva svalstvo do oslabenia, do skrátenia a tuhosti a práve toto rieši SM Systém. Preto sa odporúča cvičiť nielen pri bolestiach chrbtice, ale aj ako prevencia pri sedavom zamestnaní, alebo dlhodobej jednostrannej záťaži končatín (napr. v práci alebo pri aktívnom športe). V Martine toto cvičenie nájdete nielen v nemocnici na rehabilitáciách, ale postupne sa udomácnilo a našlo svoje miesto práve v našom štúdiu.

SM systém cvičíme dokonca 6 hodín v týždni  s kvalifikovanými fyzioterapeutmi. „Máme stálych klientov, ktorí sa vďaka týmto cvičeniam  zbavili bolestí, niektorí však doslova vďaka poctivému cvičeniu doslova „ušli“ před operáciou, a máme i klientelu, ktorá trpí sedavým zamestnaním a využíva cvičenie ako prevenciu proti bolestiam a nesprávnemu držaniu tela. Významným benefitom  je, že cvičíte správne pod vedením fyzioterapeuta, ktorý kontroluje Váš pohyb. Okrem pravidelných lekcií, organizujeme aj intenzívne kurzy pre tých, ktorí sa chcú naučiť cvičiť správne v pohodlí domova. Je to fenomén, ktorý doslova lieči na “počkanie” samozrejme ak sa cvičí zodpovedne a pravidelne.“ Hovorí Kristína Růžičková naša manažérka

Pre koho je určený SM Systém?

Pre každého, kto chce:

uvoľniť unavené svalstvo

ponaťahovať skrátené svalstvo

posilniť oslabené svalstvo

pomôcť s riešením skoliózy, hyperkyfózy a hyperlordózy chrbtice

regenerovať chrbticu, ramenné, bedrové i kolenné kĺby

odstrániť haluxy (výrastky) a plochú nohu

odstrániť bolesti hlavy

 

8EE784F3-A8F3-4C78-9BAB-71E1D01C392C.jpeg