contact us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right.

16 M. R. Štefánika
Martin, Žilinský kraj, 036 01
Slovakia

+421918287449

Tanečná škola pre všetkých. Vitajte v tanečnej škole PegaFun Dance Group. Sme tanečná škola, ktorá sa zameriava na tanečné štýly spoločenského a moderného tanca. Naša škola je vhodná pre všetky vekové kategórie od tých najmenších až po tých najstarších. Ponúkame Vám pravidelné tanečné kurzy a krúžky počas celého roka, mesačné rýchlokurzy, stredoškolské kurzy, svadobné lekcie, individuálne lekcie, latino pre ženy, kurzy pre dospelých, kurzy Pole Dance Martin. Súčasťou školy je fitness zóna FitArea Pegafun. Veríme, že si z našej ponuky vyberiete.

PEGAFUN Blog

Pegafun BLOG, je blog o všetkom, čomu sa venujeme, a o veciach čo zaujímajú Vás

POLE FITNESS KIDS - zvyšuje sebavedomie, zbavuje stresu

Ivan Martinec

POLE FITNESS KIDS, nie je len akrobacia na tyči, je to tréning o vzájomnej dôvere, o preverovaní vlastných hraníc, o pokorení strachu, chcete vedieť viac, čítajte dnes blog n atému práve tohto zaujímavého tréningového programu.

ako to prebieha?

Naše hodiny navštevujú hlavne deti, ktoré za sebou nemajú žiadnu pohybovú prípravu, je na nás aby sme im dali správne základy a preto sa im vzhľadom na náročnosť poledance snažíme každú hodinu pripraviť tak, aby sa zabávali a zabudli že vlastne cvičia.

Každý tréning začíname poriadnym zahriatím, skáčeme beháme po celej sále, hráme sa na žaby, zlodejov, učíme deti robiť kotrmelce, otočky  alebo stojky. Cvičíme samostatne, vo dvojiciach alebo sa hráme skupinové hry. Zoznamujeme deti so všetkými dostupnými pomôckami od švihadla rebríku  cez lopty, malé činky a samozrejme  u našich deciek najobľúbenejšiou pomôckou BOSU - balance trainer. Bosu je u nás kráľovná s ktorou by dokázali cvičiť celú hodiny. Po každom rozohriatí nasleduje poriadne ponaťahovanie, keďže najviac namáhanou časťou sú ramenné kĺby, venujeme im pri rozcvičke obrovskú pozornosť.

 Po rozcvičení nasleduje samotná práca s tyčou, ktorá vždy začína najprv šplhom a pokračuje otočkami, gymnastickými prvkami a baletnými pózami. Jedná sa o komplex cvičení, pri ktorom si deti precvičia všetky svaly, upevnia postavenie, ;rozsah a držanie tela.

čo im polefitness prináša?

Zvyšuje kondíciu
zlepšuje flexibilitu a koordináciu
posilňuje hlboký stabilizačný systém
zlepšuje orientáciu v priestore.

 Učí ich byť zodpovedné

-         Zodpovedné k sebe samým, učia sa pripraviť na samotné cvičenie,  aby ich telo netrpelo a neublížili si

-        zodpovedné za kamarátov, s ktorými občas trénujú vo dvojiciach,alebo v teamoch, a pomáhajú si tak pri strečingu

-  Po každom tréningu si po sebe musia utrieť tyč a upratať cvičebný priestor, tak aby bol pripravený pre ďalšiu skupinu detí.

-          Deťom ktoré sú u nás už dlhšie, niekedy zveríme záverečný strečing, čo im dáva nielen pocit zodpovednosti, ale aj dôležitosti.

 Učí ich spolu vychádzať, komunikovať, byť ohľaduplné a pomáhať si

-          Pri interakčných skupinových hrách

-          V rámci rozcvičiek cvičíme aj vo dvojiciach, ktoré sa v priebehu cvičenia menia, takže cvičia aj silnejšie dievčatá s tými, ktoré napríklad len začínajú-. To znamená že sa často musia dohodnúť kedy s otočkou začnú aby šli naraz, ak jednej otočka nejde tak jej s ňou pomôcť  a byť trpezlivé kým ju spolu zvládnu.

-         Navzájom sa povzbudzovať a motivovať nie len na tréningu ale aj pri spoločných vystúpeniach                                                                                                                                                   

Zvyšuje kondičku a vytrvalosť

-          To sa prejaví hlavne na telesnej výchove, odkiaľ nosia samé jednotky. cviky, ktoré sa pred tým nedali zvládnuť a boli úplným tabu a nočnou morou dnes zvládajú ako špičkoví atleti - či už sú to zhyby alebo samotný šplh pri ktorom máme nový školský rekord – 7m za 4 sekundy a to je obrovský výkon.

 Zlepšuje dievčatám ich sebavedomie

-          Ten pocit keď zvládnete zložitý prvok je na nezaplatenie.

-          Poď, to dáš, neboj sa, zvládneš to sú u nás rovnako pravidelné ako super, vynikajúco, zvládla si to krásne

-         ako nám sami povedali, keď sme sa pýtali na ich postrehy z polefitness, čo im dáva a, v čom im polefitness pomáha
” všimli sme si na sebe, že odkedy chodíme na poledance sme šťastnejšie, cítime sa lepšie -  ľahšie zvládame stresové situácie, ktoré sme predtým nevedeli zvládnuť, naučili sme sa neposudzovať, ale pomáhať slabším a dôverovať si, zistili, sme že máme silu,o ktorej sme predtým ani nevedeli.

- v neposlednom rade si dôverujú a sú z nich na krúžku ozajstné priateľky

Predsudky sú preč

detské telo je vo vývoji, nie všetci vyzeráme rovnako a máme rovnaký rozsah, my v našom krúžku už sme sa naučili, že ak má niekto kilečko naviac, alebo trošku bruško neznamená to, že niečo nedokáže, naopak, je to krúžok pre všetkých, bez ohľadu na vek, výšku, či váhu, lebo podctivou prácou výsledky deťom prináša.

Trápi sa Vaše dieťa s flexibilitou, chybným držaním tela, skoliózou, či slabým stredom tela, toto je tiež cesta, pridajte sa k nám

 

 

49896210_1174050106083264_7651679761915183104_n.jpg

SM SYSTÉM, zázračný program cvičenia, ktorý naozaj pomáha

Ivan Martinec

SM SYSTÉM ZÁZRAČNÉ CVIČENIE PROTI BOLESTIAM

Trápia aj Vás bolesti chrbtice, či bedrových kĺbov? O tom, že cvičenie pomáha už vieme asi všetci, ale čo cvičiť  a ako si vybrať správne ,aby sme si naozaj uľavili ?
Sm systém, naozaj revolučný systém účinných cvikov.

Vyše 30 rokov ho vyvíja MUDr. Smíšek. Cvičenie je nenáročné, vhodné pre všetky vekové kategórie. Vedeli ste, že je to jediný cvičebný systém, ktorý má na RTG snímkoch potvrdenú účinnosť napr. pri liečbe hernie disku?

SM-systém tvorí komplexný systém starostlivosti o pohybový aparát človeka. Je to špeciálne cvičenie, ktoré pomáha stabilizovať a mobilizovať naše telo (odtiaľto aj názov cvičenia). Pomáha pri liečbe bolesti krížov,  bolestí chrbtice, skoliózy, hernií disku, pri posunoch stavca a medzistavcovej platničky a pri mnohých iných problémoch. Preventívne pôsobí proti vzniku ochorení chrbtice, ale napomáha aj k správnemu fungovaniu celého pohybového aparátu.

Hlavné výhody sú jednoduchosť , komplexnosť systému, funkčnosť pohybu a rýchly nástup pozitívnych účinkov. Je to súbor cvikov, ktoré sú založené na aktivácii svalových špirál. Pri pohybe sa svaly reťazia, nadväzujú jeden na druhý a týmto spôsobom sťahujú obvod tela, vyrovnávajú chrbticu do stredovej línie a vytvárajú silu nahor. Špirály sa správajú ako keby sme si obliekli korzet - obopnú nás, stlačia, nútia nás narásť do výšky a tým sa naša chrbtica natiahne smerom hore.

Nesprávne držanie tela dostáva svalstvo do oslabenia, do skrátenia a tuhosti a práve toto rieši SM Systém. Preto sa odporúča cvičiť nielen pri bolestiach chrbtice, ale aj ako prevencia pri sedavom zamestnaní, alebo dlhodobej jednostrannej záťaži končatín (napr. v práci alebo pri aktívnom športe). V Martine toto cvičenie nájdete nielen v nemocnici na rehabilitáciách, ale postupne sa udomácnilo a našlo svoje miesto práve v našom štúdiu.

SM systém cvičíme dokonca 6 hodín v týždni  s kvalifikovanými fyzioterapeutmi. „Máme stálych klientov, ktorí sa vďaka týmto cvičeniam  zbavili bolestí, niektorí však doslova vďaka poctivému cvičeniu doslova „ušli“ před operáciou, a máme i klientelu, ktorá trpí sedavým zamestnaním a využíva cvičenie ako prevenciu proti bolestiam a nesprávnemu držaniu tela. Významným benefitom  je, že cvičíte správne pod vedením fyzioterapeuta, ktorý kontroluje Váš pohyb. Okrem pravidelných lekcií, organizujeme aj intenzívne kurzy pre tých, ktorí sa chcú naučiť cvičiť správne v pohodlí domova. Je to fenomén, ktorý doslova lieči na “počkanie” samozrejme ak sa cvičí zodpovedne a pravidelne.“ Hovorí Kristína Růžičková naša manažérka

Pre koho je určený SM Systém?

Pre každého, kto chce:

uvoľniť unavené svalstvo

ponaťahovať skrátené svalstvo

posilniť oslabené svalstvo

pomôcť s riešením skoliózy, hyperkyfózy a hyperlordózy chrbtice

regenerovať chrbticu, ramenné, bedrové i kolenné kĺby

odstrániť haluxy (výrastky) a plochú nohu

odstrániť bolesti hlavy

 

8EE784F3-A8F3-4C78-9BAB-71E1D01C392C.jpeg